Zastosowania w biznesie

 

Seria F123 Drukuj prototypy szybciej, taniej, inteligentniej - dzięki nowej serii urządzeń od Stratasys

 

Biura projektowe

Maszyny z serii Stratasys F123 posiadają szereg cech, które doskonale sprawdzą się w biurach projektowych zajmujących się modelowaniem 3D.

Łatwość użytkowania – wszystkie trzy urządzenia z serii zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić ich użytkowanie, nawet mniej doświadczonym pracownikom. Łatwa wymiana materiałów, ogranicza się do dwóch prostych operacji – umieszczenia szpuli w kieszeni oraz samego materiału w podajniku.

System automatycznej kalibracji eliminuje konieczność skorzystania  z usług profesjonalnego serwisu. Minimalna ilość ustawień, potrzebnych do uruchomienia powoduje, że z drukarki można korzystać praktycznie chwilę po ustawieniu jej w biurze i podłączeniu do prądu.

Oprogramowanie – istnieje maksyma, że urządzenie jest tak dobre, jak dobre jest oprogramowanie z nim dostarczane. Doskonale pasuje ona do aplikacji GrabCAD dostarczanej wraz ze wszystkimi drukarkami serii Stratasys F123. Do programu można bezpośrednio zaimportować wiele popularnych formatów plików CAD, z których prawdopodobnie już korzystasz w swoim biurze! Bez konwertowania, bez dorabiania podpór, łatwo i szybko. Nie bez znaczenia jest też fakt, że aplikacja umożliwia pracę w chmurze, dzielenie się projektami z innymi użytkownikami i zdalne ładowanie plików do druku.

Wszechstronność zastosowań – Firma Stratasys doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna w pracy projektanta jest elastyczność i wszechstronność oprogramowania i sprzętu z jakiego korzysta. Dlatego seria F123 może pochwalić się znakomitą rozpiętością prac, jakie można na niej wykonać. Drukarki z serii F123 mogą drukować nawet 4 różnymi materiałami jednocześnie, w tym łatwym do usunięcia materiałem podporowym. Pozwala to na stworzenie zarówno szybkich prototypów we wczesnych fazach projektu, jak i skomplikowanych, solidnych złożeń dla testów wydajności i ergonomii końcowego produktu.

Design – w dzisiejszych czasach strona internetowa i biuro to wizytówka firmy. Szczególnie, jeśli zarządza się biurem projektowym, które z założenia powinno wyróżniać się estetyką i nietuzinkowym designem. Drukarki z serii Stratasys F123 zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do każdego pomieszczenia. Estetyczne, nowoczesne kształty obudowy oraz ponadczasowy stalowo szary kolor spowodują, że drukarka świetnie wpasuje się w klimat każdego studia. Nie musisz już chować sprzętu przed klientami!