Zastosowania w edukacji

 

Seria F123 Drukuj prototypy szybciej, taniej, inteligentniej - dzięki nowej serii urządzeń od Stratasys

 

Sektor edukacji

Wszystko co zostało napisane o cechach idealnie sprawdzających się podczas pracy w biurze projektowym, będzie bardzo istotne także dla sektora edukacji. Studenci oraz wykładowcy z pewnością docenią zarówno oprogramowanie, zapewniające ogromną kompatybilność, jak i łatwość obsługi urządzeń z serii Stratasys F123, która pozwoli skupić się na tym, co naprawdę ważne – na nauce i doświadczeniach. W tym artykule skupimy się więc na tych samych cechach, jednak przepuszczonych przez pryzmat pracy akademickiej.

Łatwość użytkowania – wszystkie uczelnie zmagają się z pewnym konfliktem interesów – z jednej strony mamy chęć zgłębiania wiedzy przez studentów i przekazywania przez wykładowców, z drugiej bardzo ograniczony czas. Szereg ułatwień obejmujących łatwą wymianę materiałów, ograniczenie czynności instalacyjnych do minimum, oraz automatyczna kalibracja maszyny powoduje, że więcej czasu można poświęcić na naukę i efektywne przekazywanie wiedzy.

Oprogramowanie – na uczelniach korzysta się z różnego oprogramowania. Raczej nikt nie przejmuje się standaryzowaniem tego, także ze względu na duże koszty. Od teraz nie jest to problem – oprogramowanie dostarczane do wszystkich drukarek z serii F123 pozwala na bezpośredni import bardzo wielu popularnych formatów plików CAD, bez konieczności konwersji. Oprogramowanie jest proste w obsłudze i zawiera szereg udogodnień, jak możliwość pracy w chmurze czy zdalne monitorowanie prac na maszynie, dzięki czemu wykładowca zawsze i wszędzie będzie miał kontrolę nad tym, co dzieje się w maszynie.

Wszechstronność zastosowań – wspomnieliśmy, jak istotna jest elastyczność w przypadku pracy biura projektowego. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że uczelnie znacznie przewyższają te potrzeby. Różne kierunki studiów, różne wydziały, różne prace o bardzo zróżnicowanym stopniu skomplikowania. Od dzisiaj Twoja uczelnia nie musi kupować kilku różnych urządzeń. Dzięki możliwości druku z 4 różnych materiałów jednocześnie, za pomocą maszyn z serii F123 można uzyskać zarówno proste i szybkie prototypy, jak i skomplikowane złożenia.

Design – mimo, że w szkole nie jest on tak ważny, jak w biurze projektowym, to zawsze przyjemniej patrzy się na to, co jest po prostu ładne. Urządzenia z serii F123 będą stanowiły świetne uzupełnienie nowoczesnych sal laboratoryjnych, lub ożywią wnętrza tych troszkę starszych.

Inwestycja w przyszłość – człowiek, najlepsza inwestycja – tak nazywa się Unijny program wsparcia i mimo że jest to tylko nazwa, jest przy okazji uniwersalną prawdą, której należy przestrzegać, szczególnie na etapie edukacji młodych ludzi. Maszyny do druku 3D spowodują, że nudne zajęcia z projektowania CAD zamienią się w ekscytującą przygodę, podczas której każdy będzie mógł dotknąć tego, co kilka godzin wcześniej widział tylko na ekranie komputera.  Druk 3D sprzyja kreatywności, ale przede wszystkim pozwala na zdobycie kwalifikacji do pracy przyszłości. Technologia 3D cały czas się rozwija i mimo że obecnie nie jest w stanie zastąpić tradycyjnych metod wytwarzania, to jest w stanie w znaczny sposób im pomóc i obniżyć ich koszty. Kto wie, czy w niedługim czasie nie zobaczymy na europejskich i światowych uczelniach specjalizacji Inżynier druku 3D?